
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2.54 mm |
| Color | Black |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 34 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
Stock: 6670
Distributors
pcbx
Unit Price$0.85720
Ext.Price$0.85720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.85720 | $0.85720 |
| 10 | $0.80490 | $8.04900 |
| 25 | $0.75579 | $18.89475 |
| 50 | $0.70968 | $35.48400 |
| 100 | $0.66638 | $66.63800 |
| 300 | $0.62572 | $187.71600 |
| 500 | $0.58754 | $293.77000 |
| 1000 | $0.55169 | $551.69000 |
| 3000 | $0.51803 | $1554.09000 |
| 5000 | $0.48641 | $2432.05000 |
